Ziraat Bankası İnternet Bankacılığına Nasıl Giriş Yapılır?

|

Ziraat internet bankacılığı teknolojinin gelişmesiyle birlikte müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek için çeşitli çalışmalar yapmaktadır. Arama motoruna www ziraat com tr yazmanız yeterlidir.

İnternet bankacılığı müşterilerine büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte Ziraat Bankasıda bu gelişime ayak uydurma adına çeşitli hamleler yapmaktadır. Belki de teknolojiyi en çok kullanan sektörlerden bir tanesi bankacılık sektörüdür.

İnternet bankacılığı; yapacağımız işlemleri şubeye gitmemize gerek kalmadan yapabilmemizi sağlar. Ziraat Bankası internet bankacılığında, para yatırma ve çekme dışındaki bütün işlemleri yapabilirsiniz.

Ziraat bankası internet şubesi sitesine girebilmek için öncelikle bu bankada bir hesap açtırmanız ve müşteri numarası almanız gerekmektedir. Müşteri numaranız ya da TC kimlik numaranızla www. ziraat.com.tr adresinden cep telefonunuzla doğrulama yapılarak şifrenizi alabilirsiniz. Şifrenizi oluşturduktan sonraki seferleriniz de bu şifre ile giriş yapabilirsiniz.

İnternet bankacılığının en büyük faydası şubeye gitmenize gerek kalmayacağından, zaman kaybınız ortadan kalkmaktadır. Evden ya da iş yerinden internete bağlanabileceğiniz bir aygıtla bankacılık hizmetlerinden faydalanabilmektesiniz.

Ziraat Bankasının internet şubesinden yapamayacağınız tek işlem olan para yatırma veya para çekme işlemini de ATM vasıtasıyla yapabileceğinizden, şubeye girmeden bütün bankacılık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Şimdi hiç bilmeyen bir kişi Ziraat bankası internet sayfasında ki işlemini nasıl yapabilir? Onu anlatacağız.

Ziraat Bankası Bireysel İnternet Şubesi Girişi

Yandex veya başka bir arama motoruna www.ziraat.com.tr yazarak gelen sayfayı tıklayarak açın. Bireysel veya kurumsal işlemlerden hangisini kullanıyorsanız onu tıklayabilirsiniz. Biz bireysel kullanıcılar için işlem yapıyormuş gibi anlatmaya çalışacağız.

Bireysel kullanıcıyı tıkladığınızda karşınıza gelen sayfa sizden müşteri numaranızı ( TC kimlik nosu da olur), internet bankacılığı şifrenizi ister. Bunları girdikten sonra Ziraat bankası internet şubesine girişiniz gerçekleşir. Eğer daha önceden şifreniz yoksa ya da unuttuysanız, şubede kayıtlı olan cep telefonunuz vasıtasıyla yeni bir şifre alabilirsiniz.

Ziraat Bankası internet bankacılığında bankada yapabileceğiniz her işlemi yapabilirsiniz. Havale, eft, hesap detayları, yatırımlar, kredi kartı işlemleri, fatura ödemeleri, vergi ödemeleri, ogs-hgs ödemeleri, döviz işlemleri, fon alım ve satımları gibi birçok hizmeti internet bankacılık şubesinden alabilirsiniz.

Ziraat Bankası İnternet bankacılığı zamandan kazandırdığı gibi, hesabınıza istediğiniz an ulaşabilmenizi sağlamaktadır. Tam anlamıyla hesabınızın hareketleri kontrolünuz altına girmektedir. Ziraat İnternet şubesinde birçok işlem ücretsizdir. Yalnız eft yada kredi kartıyla işlem yapmak istediğinizde her bankada farklı olan ücretle ücretlendirilirsiniz.

Önceki

Ziraat Katılım İnternet Bankacılığına Nasıl Giriş Yapılır?

Bankkart Combo Evde Olmadığım Zaman Geri Gider Mi?

Sonraki

Yorum yapın